Bekleyin

Haberler

ANKARA MARKA FESTİVALİ

ANKARA MARKA FESTİVALİ

ANKARA MARKA FESTİVALİ Ankara Ticaret odası tarafından düzenlenen “ANKARA MARKA FESTİVALİ” 7-8-9 Aralık 2015 tarihleri olmak üzere üç gün sürdü. Çalık Holding sponsorluğunda düzenlenen marka festivali “Güçlü Ekonomi Büyüyen Türkiye” sloganıyla gerçekleştirildi. Ankara’yı marka kent yapmayı amaçlayan festival, marka alanında bugüne kadar düzenlenmiş uluslar arası çapta en büyük organizasyon oldu. Ankara Congresium’da düzenlenen festivale katı Devamı..

ŞEB –İ ARUS TÖRENLERİ

ŞEB –İ ARUS TÖRENLERİ

Şeb-i Arus Farsça kökenli bir tabir olup Türkçedeki karşılığı “Düğün Gecesi”dir. Mevlana Celaleddin Rumi ölümü bir yok oluş değil aksine bir doğum, kavuşma anı olarak nitelemiştir. Öldükten sonra Allah’a kavuşma isteğiyle vefatının bir matem, yas olarak değil de bir kavuşma anı olarak bilinmesini istemiştir. Mevlana hazretleri 17 Aralık günü vefat etmiş olup her yıl 17 Aralık günü Şeb-i Arus törenleri ile anılır. Her yıl 17 Aralık’ın içinde Devamı..

TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI

TUTUM, YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI (12-18 ARALIK) Yerli malı haftası resmi adıyla Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası adıyla anılır. Her yıl 12-18 Aralık tarihlerinde bir hafta boyunca yerli malı üretmenin, kullanmanın üzerine dikkatler çekilmeye çalışılır. Birinci Dünya Savaşı’ndan çıkan Türkiye’de ekonomik sıkıntı hat safhada olması nedeniyle bu yönde önlemler alınmaya başlandı. 1923 yılında toplanan İzmir İktisat Kongresinde yurdun Devamı..

Evrensel Markalaşma ve Marka İsim Uzmanı BayKAMBER<br/>Dünyanın ve Türkiye’nin ilk Türkçe İsim Enstitüsü Derneği

Evrensel Markalaşma ve Marka İsim Uzmanı BayKAMBER
Dünyanın ve Türkiye’nin ilk Türkçe İsim Enstitüsü Derneği

TÜRKÇE İSİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ Geçmişte olduğu gibi günümüzde de yatırımcılarımız markalarına isim verirken Türkçe isimlerden ziyade daha çok yabancı kökenli isimleri markalarına vermeyi tercih etmektedirler. Bu nedenle Türkçemize olan hassasiyetimizi kaybetmekte olup; kendi kültürümüzü, medeniyetimizi yaşatmaktan gün geçtikçe uzaklaşmaktayız.  Batı hayranlığının getirmiş olduğu kültürel çözülme ile dilimizdeki gelişim durağanlaşmakta v Devamı..

BAYKAMBER & MARKALİZE KONEXPO FUARINDA

BAYKAMBER & MARKALİZE KONEXPO FUARINDA

BAYKAMBER & MARKALİZE KONEXPO FUARI’NDA KONSİAD'ın 10-13 Eylül 2015 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi 11. Hall’de organize ettiği “KONEXPO 3. Sanayi Ticaret ve Kültür Fuarı Etkinlikleri”ne BAYKAMBER & MARKALİZE MARKA İSİM FABRİKASI da katılmıştır. KONEXPO'ya katılan BAYKAMBER'in İstanbul Fuar Merkezi'ndeki stantlarına üyelerimizi, hemşerilerimizi ve ülke genelindeki bütün işadamlarımızı bekliyoruz. BAYKAMBER VE MARKALİZE MARKA İSİM FABRİKAS Devamı..

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Sayfa {2.673873} saniyede yüklendi.