Bekleyin

SUUDİ ARABİSTAN’IN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ (ULUSAL GÜN) KUTLANDI

Suudi Arabistan prensleri, ülkenin kuruluş yıldönümünü kutladı

Suudi Arabistan prensleri, ülkenin ulusal gününün yıldönümünde geçmişin ve bugünün gururu çerçevesinde “Krallığın kuruluş destanına, Kral Abdulaziz bin Abdurrahman bin Faysal el-Suud’un Suudi Arabistan’ın kuruluşunda oynadığı role ve ekonomik, kalkınma, güvenlik ve küresel boyutlarda ülkenin kuruluşundan bu yana tanık olunan başarılara” dikkati çekti.

Suudi Arabistan genelinde 88. Kuruluş yıldönümü kutlandı. Prensler dünden bugüne Suudi Arabistan’da ne gibi gelişmeler yaşandığını, dünya genelindeki konumunu ve geleceğe dair hedeflerini kutlamalar esnasında halkla paylaştılar.

Suudi Arabistan’ın yanı sıra diğer İslam ülkelerinde de konsolosluk nezdinde kutlamalar yapıldı. İstanbul konsolosluğunda da yapılan “Ulusal Gün – Vatan Günü” kutlamalarında başta Suudi Arabistan konsolosu ve ataşesi olmak üzere birçok elçi, konsolos katılım gösterdi.

İstanbul konsolosluğunda kutlamalara iştirak eden önemli isimlerden biri de Evrensel Marka İsim Uzmanı Baykamber (Mevlüt KANBER) oldu. Türkiye’de uluslararası markaların öncülerinden olan Baykamber Arap iş dünyasındaki iş ilişkileri ile ön plana çıkmaktaydı. Suudi Arabistan’ın daha önceki organizasyonlarında da katılım gösteren Baykamber ortak bir tarihi geçmişe sahip olduklarını ve ortak bir coğrafyada hareket ettiklerini belirterek müşterek hareket edilmesi gerektiğine dikkat çekti. Ticari, siyasi, askeri vb. alanlarda ikili ilişkilerin daha da ileri seviyeye getirilerek bölgede ve dünyada söz sahibi ülkeler arasında yer alınması gerektiğine değindi. Kutlama sonunda da Konsolosluk erkanı ile fotoğraf çektirerek yetkilileri tebrik etti.  

Bu sayfa 25363 kez görüntülenmiştir.

Paylaş:
Sayfa {6.170374} saniyede yüklendi.