Hızlı Başvuru Yap
Marka İsimleri
Online Katalog
Marka Sorgula
0212 595 0892
Markalize - Baykamber Kimdir?

Baykamber Kimdir?

Evrensel Marka İsim Uzmanı BAYKAMBER (Mevlüt KANBER) özellikle marka ismi oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir profesyoneldir. 2001 yılından beri reklam, tanıtım, markalaşma, kurumsallaşma, halkla ilişkiler ve organizasyon alanlarında faaliyet göstermektedir. İstanbul merkezli Markalize Marka İsim Merkezi Ltd. Şti’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ajansın merkezi İstanbul Bahçelievler’de olup, Bursa ve Konya’da şubeleri bulunmaktadır. Bunun dışında Türkiye’nin her bölgesinde temsilcilikleri bulunmaktadır.

Evrensel marka isim oluşturma, markalaşma uzmanı BAYKAMBER Türkiye’de birçok markanın evrenselleşmesini sağladı ve bu alanda birçok yeniliğe imza attı. Evrensel Marka uzmanı BAYKAMBER, 2009’da TPE tarafından düzenlenen marka patent ödülleri toplantısında Başbakandan onur plaketi aldı. 2012 yılında Türk Kirazı evrensel marka isim yarışmasında “TADİKİ” marka ismi ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU’ndan birincilik ödülü aldı. Bolu Valiliği tarafından organize edilen “Bolu AB Projesi” logo, slogan yarışmasında Türkiye birinciliğini elde ederek Avrupa Birliği Bakanı Egemen BAĞIŞ’tan ödülünü aldı. Ayrıca 2007 UNESCO Mevlâna Yılı Her Zaman Her Yerde Fairplay Mevlâna logo tanıtım ve slogan projesi birinciliğine layık görülmüştür.

Eğitim ve seminer ile de markalaşma çalışmalarına katkıda bulunan BAYKAMBER bir çok üniversitede, sivil toplum kuruluşunda seminerler vermiş, konferanslara davet edilmiştir.  

Profesyonel ve global markalar üzerinde yoğunlaşan BAYKAMBER misyonunu ve hedeflerini geniş bir çevreye yaymak için sivil toplum kuruluşu çatısı altında da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu amaçla “İSİMDER MARKA İSİM MERKEZİ”ni kurmuştur. Bu merkez Türkiye’de ve dünyada ilk olma özelliğini taşımaktadır. İsimder Marka İsim Merkezini kurarak Türkçe kökenli kelimelerle oluşturulan marka isimlerine öncelik verilmesi amaçlanmıştır. Diğer taraftan da Türkiye’den profesyonel, global markaların çıkması hedeflenmiştir.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu olan BAYKAMBER evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.