Hızlı Başvuru Yap
Marka İsimleri
Online Katalog
Marka Sorgula
0212 595 0892
Markalize - Hakkımızda

Hakkımızda

2001 yılında MARKALİZE MARKA İSİM MERKEZİ olarak kurulan ajansımız kuruluşundan beri aynı adreste hizmete devam etmektedir. İstanbul merkezli olmak üzere Konya, Bursa, Ankara, Afyon ve Antalya’da da temsilciliklerimiz bulunmaktadır. Klasik reklamcılık anlayışının ötesinde reklam ve iletişim sektörüne yeni bir ufuk açmak üzere yola çıkan kuruluşumuz her geçen yıl kendisini geliştirerek daha farklı hizmetler vermeye başlamıştır. Evrensel marka ismi oluşturma, konumlandırma, kurumsal kimlik oluşturma, kurumsallaşma, markalaşma, marka yönetimi, marka patent tescili gibi alanlarda yılların kazandırdığı tecrübe ve araştırmayla uzmanlaşmıştır. Ajansımızda masa üstü yayıncılık alanında logo, logo-type, tabela, afiş, dergi, katalog, broşür gibi tasarımlar yapılmaktadır.  Hareketli görseller olarak da video klip, reklam ve tanıtım videoları, barkovizyon, interaktif video ve seslendirme gibi çalışmalar yapılmaktadır. Bilişim olarak ise web tasarımı, banner tasarımı, domain alanı oluşturma ve tescilleme, kurumsal mail-outlook adresi oluşturma gibi çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Soysal içerikli çalışmalarımız arasında da reklam, tanıtım, medya planlaması, seminer, konferans, halkla ilişkiler çalışmaları, fuar organizasyonu ve diğer organizasyonlar, yer almaktadır.

Ajansımız marka oluşturma ve tescilleme alanında iddialı ve aranan bir kurumdur. Evrensel Marka İsim Uzmanı BayKAMBER (Mevlüt KANBER), ülkemizde marka ile ilgili büyük eksiklikler fark etmiş ve bu boşlukları doldurmayı kendisine misyon edinmiştir. Ülkemizde üretilen mal ve hizmetlerin kaliteyi yakalamış olmasına rağmen hak ettiği değeri görememesini fark eden BayKAMBER bu konuda derin araştırmalar yaparak uzmanlaşmış ve markalaşmanın bütün kritiklerini yapmıştır. Global anlamda Türk markalarının hak ettiği yere gelememesi ajansımız için neşter vurulması gereken konu olmuştur. Markalaşma üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştiren BayKAMBER, evrensel bir markanın oluşturulması için gereken bütün kriterleri bir araya getirerek oluşturduğu markalarla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ülkemizde neden markalaşamadığımız, markalaşma hatalarımız nelerdir, kalıcı markalar nasıl oluşturulur, etkili slogan nasıl oluşturulur gibi konular üzerinde durulmuştur.

Markalaşma alanında mesafe kat etmek ve Türkçe isimlerle markalaşmak için 2013 yılında Türkçe İsim Enstitüsünü (İSİMDER) kuran BayKAMBER aynı zamanda eski Türkçe isimleri de marka oluşumunda kullanarak kültürümüzün de canlı tutulmasını hedeflemiştir. Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olan Türkçe İsim Enstitüsü ile Türkçe isimle ve doğru markalaşma yolunda büyük adım atılmıştır. Markalaşma, kurumsallaşma, kurumsal kimlik oluşturma, reklam ve tanıtım alanında büyük başarılara imza atan kuruluşumuz ülkemize ekonomik değer ve katma değer kazandırmak adına sizlere hizmet etmekten gurur duyar.